Keskaegne tikand 3 motiiviga

7.00

Arhailise (ehk keskaegse) tikandi võlu peitub selles, et tulemus ei ole korrapärane. Tikand põhineb keskaegsetel sakraalsetel motiividel. Et kirik võttis omal ajal õe ka paganlikud sümbolid, siis arvatavasti kannavad selle tikandi motiivid endas tuhandete aastate pikkust tähendust.

Tiki motiivid, kasutades sämp-, vars- ja vajadusel kas mähkpistet või madalpistet. Mähkpistes jääb tulemus mahulisem. Värve võib kombineerida ka teisiti, aga varspistes kontuur peaks siiski jääma tumesiniseks.

Esimene koht konkursil “Rõõm käsitoost”

Kogus(tk)

Kirjeldus

Pakendis:

1 tk- kangas
1 tk- triigitav tikkimismuster
1 tk- tikkimisnõel
6 tk- tikkimislõngad

Mustri kinnitamise juhend

Muster kinnitatakse kangale triikimise abil.

Triikimisel peab arvestama, millist temperatuuri kangas kannatab. Maksimaalse kuumusega võib ka linane kangas kollaseks muutuda ja sellepärast on soovitav linasele kangale triikides kasutada mitte rohkem kui 200 kraadilist kuumust. Alla 160 kraadise kuumusega triikides muster kangale ei kinnitu.

Aseta paberil muster kangale nii, et joonis jääb vastu kangast. Triigi paberit kuni muster kinnitub kangale ja hoolitse selle eest, et mustrileht kangal ei liigu.

Teist ja kolmandat korda sama mustrit triikides peab arvestama, et iga korraga jääb muster kangale heledamalt. Muster kangalt maha ei kulu ja see ei tule maha ka pestes.

Kangana võib kasutada nii kaasa pandud tükki ja teha soovi korral sellest aplikatsioon voi tasku, aga mustri võib triikida ja tikkida näiteks rõivaesemele  või riidest kotile – vastavalt fantaasiale. Tumedat kangast (must, tumehall, tumesinine, tumeroheline) kasutada ei soovitada, sest sellelt mustrit näha ei ole. 

Lisainfo

Kaal 20 g