Lilltikand- Rukkilill

7.00

Muhu tikand armastab rukkilille. Kuna see on meie rahvuslill, sobib seda tikkida igale poole, olgu üksikult või mitmest õiest koosneva kimbuna. Muhu tikand poleks Muhu tikand Ilma rukkilille sinise värvita. Neid Iilli tikitakse Muhu seeliku aiale ja argitanule.

Rukkililli võib tikkida nii külgvaates kui otsevaates toon-toonis siniste lõngadega. Hea oleks valida värvitoonid, mis toovad esile rukkilille omapära ja arvestavad ka alusmaterjali värvust.

Rukkililledega koos sobib hästi tikkida viljapäid ja karikakraid.

Kogus(tk)

Kirjeldus

Pakend sisaldab:

1 tk- kangas
1 tk- triigitav tikkimismuster
1 tk- tikkimisnõel
6 tk- tikkimislõngad

Mustri kinnitamise juhend

Muster kinnitatakse kangale triikimise abil. Triikimisel peab arvestama, millist temperatuuri kangas kannatab. Maksimaalse kuumusega võib ka linane kangas kollaseks muutuda ja sellepärast on soovitav linasele kangale triikides kasutada mitte rohkem kui 200 kraadilist kuumust. Alla 160 kraadise kuumusega triikides muster kangale ei kinnitu.

Aseta paberil muster kangale nii, et joonis jääb vastu kangast. Triigi paberit kuni muster kinnitub kangale ja hoolitse selle eest, et mustrileht kangal ei liigu.

Teist ja kolmandat korda sama mustrit triikides peab arvestama, et iga korraga jääb muster kangale heledamalt. Muster kangalt maha ei kulu ja see ei tule maha ka pestes.

Lisainfo

Kaal 35 g